Využijte bublinkovou folii naplno
Přijde Vám nadpis tohoto článku nesmyslný? Kdepak!
Bublinková folie se skutečně používá i na zahradách. Přečtěte si, jak ji lze využít.
Mnozí vášniví zahrádkáři mají ve svém království skleník, ale balkon či zahradní rostliny.
Jestliže však chcete, aby vegetační sezóna rostlin nejen ve skleníku byla delší, bude třeba v našich teplotních podmínkách popřemýšlet o vhodném zateplení. Možností je hned několik. Ale za nás je jednoznačně funčkční a ekonomicky nenáročné izolovat pomocí bublinkové folie!
Izolační schopnosti bublinkové folie jsou velice dobré
Používá se běžná bublinková folie s bublinkami o průměru 1-3 cm. Bublinkové folie propouští méně světla, navíc jsou účinnější, co se týče tepelné izolace. Vzduch obsažený v bublinkách je totiž výborný izolant. Bublinkovou folii navíc po ústupu zimy můžete snadno sejmout a uložit ji pro další využití. Úprava folie je velice snadná s pomocí ostrého nožíku nebo nůžek, takže jí můžete snadno přizpůsobit např. větracím otvorům, které je třeba občas využít i v zimním období.
Kromě využití bublinkové folie jako tepelného izolantu ve skleníku, balkonů či zahradách se „bublinka“ používá také v bazénech, což je na zimu ideální a zároven i levné "zastřešení" bazenů či zahradního jezírka.
Malý zimní fóliovník
Rostliny i s květináčem můžete obalit bublinkovou fólií, čímž jim vytvoříte provizorní fóliovník. Nikdy je ale nebalte celé. Za prvé by k nim nemohl vzduch a za druhé by pod takovouto ochranou mohly začít předčasně rašit a větší mráz by je zničil.
Zpět na seznam článků